Кокорин разсипа Реал Сосиедад (видео)

Зенит постигна убедителна победа с 3:1 над Реал Сосиедад и се утвърди като лидер в група “L” на Лига Европа. Александър Кокорин отново беше голямата фигура в състава на питерци и отбеляза два от головете. Преди него се разписа и Емилиано Ригони - един от петимата аржентици сред титулярите на Роберто Манчини. За баските точен беше Диего Йоренте.

Домакините започнаха много мотивирано и още в 5-ата минута откриха резултата. Гостите бяха пресирани и загубиха топката, Ригони напредна и стреля точно в долния десен ъгъл на вратата. натискът на руския гранд продължи и в средата на полувремето Кокорин вкара за 2:0. Огромната вина за гола беше на вратаря на Реал Сосиедад Херонимо Руи. Той позволи топката да го прескочи след дълъг пас към Кокорин и за нападателя не бе проблем да опъне мрежата на празна врата.

Малко преди почивката гостите от Испания върна едно попадение. Направи го Йоренте с глава, засичайки центриране от десния фланг. Това обаче беше една от малкото добри атаки на тима на Еусебио. През втората част Зенит не остави съмнение в превъзходството си и възстанови аванса си от два гола в 60-ата минута, когато Бранислав Иванович центрира и Кокорин с глава стреля в обратния ъгъл за крайното 3;1.

Зенит има 6 точки, а в следващия кръг приема Розенборг. Реал Сосиедад пък ще търси втория си успех в групата в Скопие срещу Вардар.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!