Последният спря първия в Русия (видео)

Преднината на Зенит в Премиер лигата на Русия вече е само 2 точки. Питерци неочаквано се затрудниха в гостуването си на последния Анжи и с мъка стигнаха до равенство в 2:2. Аржентинската звезда Леандро Паредес спаси отбора на Роберто Манчини с гол в 85-ата минута.

Въпреки силната си игра и спечелената точка, Анжи остана на дъното в подреждането. Възпитаниците на старши треньора Вадим Скрипченко имат само две победи от началото на сезона и са допуснали най-много голове от всички отбори в елита.
Първият гол на "Анжи-Арена" в Каспийск вкара Олег Данченко в 20-ата минута. Халфът на домакините получи топката около точката на дузпата и простреля Андрей Луньов. Този резултат се запази до почивката, а в 57-ата минута Александър Кокорин изравни с осмия си гол през сезона. Руският национал се разписа отблизо след центриране от левия фланг.

Само две минути след гола на Кокорин Адлан Кацаев избяга от защитата на Зенит и мушна топката под плонжа на Луньов - 2:1. Питерци се вдигнаха на финален щурм и малко преди края стигнаха до равенството благодарение на Паредес, който изненада Александър Будаков с далечен изстрел.