Реал Сосиедад и Бетис изиграха едно от бижутата на сезона (видео)

Реал Сосиедад и Бетис изиграха един от двубоите с най-голям шанс да се превърне в мач на сезона в Примера дивисион. Обедната среща на дъждовния “Аноета” завърши 4:4, а вкараните голове спокойно можеха да са над 10. Гостите от Севиля, които при предишния си мач извън вкъщи сразиха Реал Мадрид, повеждаха на три пъти, но домакините винаги догонваха. В края можеше всеки да спечели, но се стигна до равенство.

Антонио Санабрия, който заби попадението за 1:0 на “Сантиаго Бернабеу”, даде начало на шоуто днес с изстрел в мрежата след само шест минути. До 26-ата обаче баските вече бяха обърнали в своя полза след голове на Вилиан Жозе и Микел Оярсабал.

Не беше изтекъл и половин час, а Бетис отново вкара - този път чрез Зухаир Федал за 2:2.

Ветеранът Хоакин направи 3:2 за гостите в самото начало на второто полувреме, но последва отговор на друг футболист с дълга история - Чаби Прието - 3:3.

Развръзката остана за финалните минути. В 84-ата Серхио Леон даде поредната преднина на севилци, но само две по-късно Диего Йоренте отново блесна с майсторско включване в наказателното поле - 4:4.

Секунди след това обаче Йоренте извади късмет, че получи само жълт картон, след като точно пред наказателното си поле фаулира играч на съперника, който беше сам срещу вратаря.

Във втората минута на добавеното време Серхио Леон почти донесе победата на Бетис, след като беше елиминирал вратаря и топката се търкаляше към мрежата, но футболист на Реал Сосиедад успя да я изчисти в последния момент.

За Бетис това е първо реми след три поредни победи, докато при баските положението е на другия полюс - първа точка след три последователни загуби.