Зенит се разправи с Краснодар като гост, Локо (Москва) също с победа навън

Отборът на Зенит победи с 2:0 Краснодар като гост в големия сблъсък от 11-ия кръг на Премиер лигата в Русия. Това бе пряк двубой между два от лидерите в класирането, като играчите от Санкт Петербург си тръгнаха с ценни три точки и продължават да нямат загуба от началото на кампанията.

Гостите откриха резултата в 30-ата минута, когато след центриране от фаул Александър Ерохин засече топката с глава и я прати в мрежата. Вторият гол падна само седем минути по-късно. Тогава Дмитрий Полоз получи чудесно центриране отдясно и с глава насочи топката във вратата на Станислав Крицюк.

По-рано през деня и вторият във временното класиране Локомотив (Москва) записа победа на сметката си. "Железничарите" надиграха с 1:0 Ростов като гост. Победата обаче дойде доста драматично с попадение на Едер в 3-ата минута на добавеното време на срещата.

В другите две срещи от кръга днес Урал надигра Тосто с 3:1, а Уфа победи с 1:0 Арсенал (Тула), като за гостите Михаил Александров започна като титуляр, но бе заменен в 81-ата минута.

Така Зенит остава на върха в класирането с 27 точки, пред Локомотив (Москва) с 23 и Краснодар с 21.