Петзвезден Милан громи на старта на Лига Европа (видео)

Италианският гранд Милан започна със смазваща победа участието си в груповата фаза на Лига Европа. В среща от Група “D” футболистите на Винченцо Монтела разгромиха насред австрийската столица Аустрия (Виена) с 5:1. Хеттрик за “росонерите” заби младият португалски нападател Андре Силва (10, 20, 57), а останалите две попадения за гостите бяха дело на направилия много силен мач Хакан Чалханоглу (7) и на Сусо (64). Голът на утехата за домакините бе реализиран от Александър Боркович (47).

Още в 4-ата минута Хакан Чалханоглу получи възможност да стреля от добра позиция, но не успя да порази вратата на Осман Хаджикич. Привлеченият това лято от Байер (Леверкузен) турски халф го стори обаче 3 минути по-късно. След комбинация с хърватския нападател Никола Калинич 23-годишният Чалханоглу с блестящ изстрел опъна мрежата зад Хаджикич - 0:1.

Само три минути по-късно резултатът стана 0:2. Чалханоглу се пребори с отличен шпагат за топката с играч на Аустрия в половината на домакините и изведе по прекрасен начин Андре Силва очи в очи с Хаджикич, а младият португалски нападател хладнокръвно преодоля стража и изпрати топката във вратата на виенчани.

В 20-ата минута Силва реализира още едно попадение. Той получи отново чудесен извеждащ пас от Чалханоглу, изскочи сам срещу Хаджикич и насочи топката в мрежата зад стража, въпреки че можеше и да подаде на намиращия се до него Калинич.

В 35-ата минута Чалханоглу не бе далеч от отбелязването на нов гол, като хубавият му удар от фаул мина опасно близо до вратата на Аустрия.

Две минути след почивката резервата Александър Боркович донесе малко радост на домакините, като изпрати топката в мрежата зад Джанлуиджи Донарума с глава след центриране от корнер.

В 57-ата минута Силва получи топката от Франк Кесие в наказателното поле на домакините и с лекота оформи своя хеттрик.

В 64-ата минута току-що появилият се на терена на мястото на Калинич Сусо отбеляза страхотен гол. С далечен изстрел испанецът вгорчи още повече вечерта на Хаджикич и направи резултата 1:5, като това се оказа и последното попадение в двубоя.

1:5 Сусо (64)

В другата среща в тази група АЕК (Атина) надви с 2:1 като гост хърватския шампион Риека. Петрос Манталос в 16-ата минута даде аванс на гърците, а Йосип Елез изравни за домакините в 29-ата. Победата на АЕК донесе Лазарос Христодулопулос с гол в 62-ата минута.

РИЕКА - АЕК 1:2
0:1 Манталос (16)