Самп свали Милан на земята (видео+галерия)

Отборът на Милан записа второ поредно поражение далеч от "Сан Сиро". Тимът на Винченцо Монтела отстъпи с 0:2 гостуването си на Сампдория от 6-ия кръг на Серия "А". Нападателят Дуван Сапата (71) и резервата Рики Алварес (90) бяха точни за "моряците", които напълно заслужено стигнаха до трите точки. Така Самп спечели първото си домакинство срещу "росонерите" от 2010 година, като продължава да няма поражение в калчото.

Гостите изиграха нов слаб мач, както на "Олимпико" срещу Лацио (1:4), като нито веднъж не затрудниха сериозно Кристиaн Пуджони и напълно логично записаха втора загуба за сезона.

На "Луиджи Ферарис" домакините бяха по-активни, демонстрираха повече свежест, а също така и по-ясна идея как да вземат трите точки, като накрая късметът им се усмихна напълно заслужено.

Гостите пристигнаха в Генуа за трети пореден успех в първенството, за да останат близо до лидерите Наполи и Ювентус, които са безгрешни от началото на кампанията, но отново показаха, че са далеч от това да бъдат готов отбор, който да се бори с водещите тимове в калчото. Както е известно, "росонерите" са напълно обновен състав с големи амбиции, но бяха свалени на земята, тъй като в двата си сериозни мача от началото на сезона бяха категорично надиграни.
12 Сампдория удари Милан с 2:0
Винченцо Монтела
направи две промени в стартовите 11 от победата с 2:0
над СПАЛ 2013, като Сусо и Джакомо Бонавентура се завърнаха, заменяйки Хакан Чалханоглу и Андре Силва, но разочароваха с изявите си. Кристиан Сапата отново бе предпочетен пред Матео Мусакио в защитата на "росонерите". Колумбиецът имаше тежката задача да спира своя братовчед Дуван Сапата, който заедно с голмайстора Фабио Куалярела водеше атаката на тима от Генуа.
Още във втората минута реферът Паоло Валери отсъди дузпа за Самп, след като помисли, че Франк Кесие игра с ръка в наказателното поле. Благодарение на съдействието на ВАР (Видео Асистент Рефер), съдията отмени решението си. В 18-ата минута Сапата с глава пропусна да даде аванс на "моряците". Тимът на Марко Джампаоло имаше тотален превес, а в 36-ата минута Сапата пропусна нова възможност, като този път братовчед му изби пред празната врата.
Второто полувреме Милан започна да надига глава, но без да създава реални опасности. Такива липсваха и пред Донарума. Кесие сбърка всичко възможно, а гостите трудно задържаха по-продължително топката.
Така в 71-ата минута Сапата от Милан се опита да изчисти топката с глава, но я прати в краката на своя братовчед, който разстреля Донарума за първия си гол на "Ферарис" с екипа на домакините. Гостите имаха претенции за фаул срещу защитника в атака, но такъв не бе отсъден и Самп водеше с 1:0.
Монтела пусна Патрик Кутроне, Фабио Борини и Чалханоглу, а Никола Калинич имаше основания да иска дузпа. "Росонерите" така и не усяха да пренесат играта изцяло в половината на "моряците", които в 90-ата минута подпечатаха победата. Влезлият 23 секунди по-рано Алварес с диагонален изстрел не остави шансове на Донарума. Така Самп празнуваше, а Милан бе свален на земята.
Домакините пък прекъснаха серията си от седем години без победа пред своите тифози над Милан, като
последният успех бе през април 2010 година с 2:1
, когато Джампаоло Пацини и Антонио Касано класираха Сампдория в плейофите на Шампионската лига.
Милан остана с 12 точки, като сега влиза в серия от тежки мачове с Рома и Интер. Самп е с 11 точки, но има и мач по-малко, тъй като срещата с "вълците" бе отложена поради лошо време. Следващият кръг Дория гостуна на Удинезе.