Калинич започна с головете за Милан (видео+галерия)

Отборът на Милан победи Удинезе с 2:1 в мач от 4-ия кръг на Серия "А" пред 50 000 тифози на "Сан Сиро". Дебютиралият от първата минута за "росонерите" в първенството Никола Калинич се оказа главен герой в мача. Хърватинът вкара и двата гола за домакините (23, 31), а в 82-ата минута ВАР (видео асистент рефер) го спря от първи хеттрик за клуба. Кевин Лазаня бе точен за моментното 1:1 в 28-ата минута. Негов гол също бе отменен от ВАР в 10-ата минута, когато прати топката в мрежата. При двете попадения бе отсъдена засада след видео повторенията.

Наставникът на "росонерите" направи пет промени в стартовите 11 от победата с 5:1 над Аустрия (Виена) в Лига Европа, търсейки победа в шампионата след загубата с 1:4 от Лацио миналия кръг.

Давиде Калабрия, Матео Мусакио, Рикардо Родригес, Джакомо Бонавентура и Сусо замениха Иняцио Абате, Кристиан Сапата, Лука Антонели, Хакан Чалханоглу и Андре Силва.

"Росонерите" започнаха в схема 3-5-1-1, като Сусо пропусна първата възможност в 7-ата минута. Малко след това Кевин Лазаня прати топката в мрежата на Джанлуиджи Донарума, но минута по-късно попадението бе отменено с помощта на ВАР (Видео асистент рефер).

Милан - Удинезе

В 18-ата минута Калинич удари лявата греда с глава, а при добавката Бонучи бе близо до своя първи гол за клуба, но защитник изби от голлинията.

Хърватинът все пак откри головата си сметка за Милан в 23-ата минута. Той засече центриране на Калабрия отдясно, като от три метра бе точен.

Само пет минути по-късно Алесио Романьоли направи невероятна грешка, извеждайки Лазаня сам срещу Донарума, като нападателят със силен удар изравни.

Три минути след това Калинич отново изведе Милан напред в резултата. Хърватинът бе най-съобразителен на два метра от вратата на гостите, като вкара второто си попадение в мача.

Франк Кесие пропусна отлична възможност в 36-ата минута да увеличи преднината на "червено-черните".

Второто полувреме започна с натиск на домакините. Първо Бонавентура бе близо до трети гол с хубаво изпълнение на задна ножица, а след това Симоне Скуфет спаси удар с глава на Романьоли.

Резервата на "фриуланите" Секо Фофана бе близо до равенството в 63-ата минута, когато премина през двама защитници и стреля силно от малък ъгъл, но Донарума изби.

Другата резерва на гостите Риад Бажич стреля на сантиметри над гредата на домакините в 67-ата минута. Монтела пусна Патрик Кутроне и Чалханоглу на мястото на Сусо и Бонавентура, които не бяха доволни от решението на треньора. Резервите им обаче се включиха добре.

Рикардо Родригес от фаул пробва рефлекса на Скуфет, който изби в корнер. Вратарят на "бяло-черните" бе на висота в 73-ата минута, когато изби силен удар на Калабрия. Чалханоглу пък пропусна в 76-ата минута да вкара своя първи гол в калчото.

Калинич вкара трети гол в 82-ата минута, но попадението бе отменено с помощта на ВАР. Седмицата на "росонерите" бе на крачка от своя първи хеттрик за клуба, като дори се радваше на попадението над една минута, но след това прие решението на реферите.

Бившият играч на Фиорентина бе заменен от Мануел Локатели, като обра овациите на новите си тифози.

Последните минути гостите се опитаха да стигнат до равенството, но нямаха чисти положения, докато Родригес стреля много лошо от добра възможност. Все пак Милан стигна до третата си победа в първенството, като вече има актив от 9 точки. Лидерите Ювентус, Интер и Наполи имат по 12 точки.

Милан приема Спал през седмицата в мач от 5-ия кръг, докато Удинезе приема Торино, след като остана само с три точки в класирането.