Тийм се завърна с епична победа (видео)

Единственият тенисист, който успя да победи Рафаел Надал на клей миналата година - Доминик Тийм, бе на косъм от ранно отпадане от първия “Мастърс” на клей през сезона - този в Монте Карло. Поставеният под №5 австриец надделя над руснака Андрей Рубльов с 5:7, 7:5, 7:5 в епична битка от втория кръг, продължила 2 часа и 40 минути.

Завърналият се в тура след травма Тийм бе на ръба на поражението, тъй като губеше с 4:5 и пробив в решаващия трети сет. Рубльов обаче не издържа и вместо да сложи точка на спора със своя сервис, загуби последните три гейма в срещата.

Преди това, в първия сет имаше само един пробив и той бе реализиран в 11-ия гейм от руснака. Във втората част отново имаше само едни пробив, но негов автор този път бе Тийм - в последния 12-и гейм.

В решаващата трета част 24-годишният австриец поведе с 4:1, но след това нещата сериозно се объркаха за него. Рубльов направи два поредни пробива и при 5:4 изглеждаше съвсем близо до успеха, но Тийм се събра и успя да се измъкне от трудното положение. Австриецът дори спаси мачбол при 5:4, 40:30 за Рубльов в третиия сет.

За Тийм това беше втора победа от двама ча срещу Рубльов, а в третия кръг австриецът ще срещне победителя от сърбо-хърватския сблъсък между Новак Джокович и Борна Чорич.

В други от приключилите към момента мачове (от първи кръг) италианският квалификант Марко Чекинато срази с 6:3, 6:2 Дамир Джумхур (Босна и Херцеговина), а участващият с "уайлд кард" Жил Симон спечели френския дуел с (№16) Адриан Манарино с 6:3, 4:6, 6:2. Ян-Ленард Щруф (Германия) пък се справи с японеца Юичи Сугита с 6:3, 6:2, а Фелисиано Лопес (Испания) надви с 5:7, 7:6 (5), 6:4 французина Беноа Пер.