Джокович отново се провали

Бившият световен номер 1 и носител на 12 титли от “Големия шлем” Новак Джокович отпадна във втори кръг на тенис турнира от сериите “Мастърс” в Мадрид. Сърбинът бе спрян в три сета - 3:6, 6:2, 6:3 за час и 43 минути игра от първата ракета на Великобритания Кайл Едмънд.

За британеца, който елиминира Григор Димитров на четвъртфиналите в Australian Open, това е една от най-забележителните победи в кариерата. Световният номер 22 ще се изправи срещу Давид Гофен в трети кръг, като за първи път стига такава фаза на "Мастърс".

Едмънд бе много дисциплиниран от ретур при 2:2 и 5:3 в първия сет, което му позволи да спечели частта след 32 изиграни минути. Джокович бе близо до най-доброто си ниво във втория сет, като направи само три непредизвикани грешки в него, пробивайки в първия и седмия гейм. Също така сърбинът спечели 87% от точките на свой първи сервис, но не можа да поддържа тези стандарти и в следващата част.

Джокович пропусна три брейк-бола в петия гейм, а после допусна пробив при първата възможност за съперника му, пращайки в аут форхенд по правата. Едмънд затвори мача убедително на нула и постигна 14-ата си победа през 2018 година. Джокович пък продължава да бъде неубедителен и има 6 успеха и 6 поражения в мачовете си този сезон, въпреки че елиминира в първи кръг в Мадрид Кей Нишикори.

Джокович ще се свлече от 12-о поне до 18-о място в световната ранглиста следващата седмица.