Шалке 04 лиши Мюнхен от парти тази вечер (видео)

Шалке 04 отложи евентуалните празненства за титлата на Байерн (Мюнхен) поне за седмица. Днес тимът от Гелзенкирхен надви Фрайбург с 2:0 на “Фелтинс Арена” и така дори по-късно отборът на Юп Хайнкес да спечели срещу Борусия (Дортмунд), това няма да е достатъчно за завоюването на златните медали, защото разликата в момента е 14 точки, а до края има шест кръга.

При този вариант за баварците ще остане да се радват в следващия кръг, ако надвият съседите от Аугсбург на чужд терен. Това пък ще означава, че Байерн отново може би няма да може да стане шампион на своя терен. За последно мюнхенци имаха тази възможност през 2000 г. В следващите години досега те все триумфираха или на чужд терен, или пред телевизорите, гледайки двубоите на своите конкуренти.

Шалке 04 хвърли много усилия, за да пречупи коравия съперник от Фрайбург. За дълго време гостите не отстъпваха по нищо и в 61-ата минута дори удариха греда. Веднага след това се случи всичко най-интересно. Минута по-късно Брийл Емболо спечели дузпа за “миньорите”, която Данел Калиджури реализира за 1:0.

След още три минути капитанът на Фрайбург Нилс Петерсен влезе в словесен спор с рефера Тобиас Щийлер и в рамките на няколко секунди получи два жълти картона, за което беше изгонен. Край тъчлинията наставникът на гостите Кристиан Щрайх се ядоса на арбитъра и също беше отстранен, след като отправи остри думи по негов адрес.

Случилото се улесни играчите в сини екипи, които в 73-ата минута си подсигуриха успеха с попадение на Гуидо Бургщалер.

Шалке 04 е отборът в най-добра форма в Бундеслигата с шест поредни победи, в които е допуснал само един гол. При Фрайбург положението е на другия полюс - без успех от пет кръга насам, заради което сега съставът рискува да бъде доближен на 2 точки от 16-ия Майнц 05, който на този етап би играл на бараж.