Шалке 04 се доказа като по-силен от Борусия (Д) (видео)

Отличният за Шалке 04 сезон продължава със скъпоценен успех с 2:0 над Борусия (Дортмунд) в регионалното дерби от 30-ия кръг на Бундеслигата. “Миньорите”, които през есента стигнаха от 0:4 до 4:4 срещу същия съперник, днес затвърдиха превъзходството си и реализираха две красиви попадения след почивката чрез Йевхен Коноплянка (50’) и Налдо (82’).

Така отборът на откритието сред треньорите Доменико Тедеско продължава да бъде на втора позиция с 4 точки преднина пред Байер (Леверкузен) и Дортмунд. Това е първи успех за “кралскосините” в дербито на Рур от 2014 г. насам.
Шалке 04 - Борусия (Дортмунд) 2:0@@@
В сряда тимът от Гелзенкирхен може да се класира и за финала за Купата на Германия, тъй като приема Айнтрахт (Франкфурт) в полуфинална среща.

Изненадата в състава на Шалке беше включването на Коноплянка, заради когото на пейката беше оставен Франко ди Санто.

В редиците на Борусия направи впечатление отсъствието на Марио Гьотце, който седна сред резервите и после се появи само за 4 минути.

Мачът започна с грешка на Тило Кеерер, след която Кристиан Пулишич за малко да накаже домакините, но Ралф Феерман се оказа по-бърз и изчисти.

"Миньорите" бяха на косъм от гола в 6-ата минута, когато Алесандро Шьопф стреля ниско в ъгъла и принуди Роман Бюрки да показва най-доброто от себе си, за да отрази.

Последва изявено игрово превъзходство на "кралскосините", но без сериозни опасности. Даже в 24-ата минута Марко Ройс беше близо до гол за Борусия от пряк-свободен удар.

Шалке 04 - Борусия (Дортмунд)@@@

Шалке 04 имаше добър шанс в 26-ата минута, когато Кеерер се оказа непокрит в наказателното поле, но не уцели вратата с глава.

Домакинският натиск не секна до края на първата част, когато диагонален изстрел на Коноплянка за малко да спре в мрежата.

Украинецът беше във вихъра си и в 50-ата минута най-накрая порази целта - 1:0. Той завърши атака, тръгнала от грешка на капитана на "жълто-черните" Марсел Шмелцер.

След около час игра тимът от Дортмунд все пак погледна напред и тръгна смело да изравнява. В 66-ата минута Ройс не беше далеч от гола, но шутът му беше блокиран.

Гостуващият отбор продължи да натиска и отново Ройс се озова на изгодна позиция, но не уцели очертанията на вратата в 76-ата минута.

Едва пет минути по-късно Миши Батшуай напомни, че е на терена, но и той не беше точен. Малко след това нападателят се контузи.

И в този момент на "жълто-черно" превъзходство на сцената излезе опитният Налдо. Защитникът на Шалке отново демонстрира силата си при статичните положения, като заби топката в мрежата за 2:0 с мощен шут от пряк-свободен удар. Така бразилецът вече има 7 гола в Бундеслигата през кампанията, като по този показател е №1 сред всички бранители в шампионата.

До края Борусия не успя да стигне дори до един гол.