Домакинска победа изкачи Жирона до 8-ото място (видео)

Новакът Жирона не изневери на традицията от последните седмици да играе много силно у дома. Каталунският тим победи с 3:0 Леганес и се придвижи с три позиции нагоре, до 8-ото място в класирането на Ла Лига. Кристиан Стуани откри резултата от дузпа, Порту вкара втори гол още до почивката, а в края на двубоя Хуанпе довърши гостите.

Леганес не успя да се разпише в трети пореден шампионатен мач и се намира в средата на таблицата. Днешният двобой нагледно показа защото отборът на Асиер Гаритано е третият с най-малко отбелязани голове в първенството. Гостите играха слабо през първото полувреме, а след това нямаха сили дори за частичен обрат.
Жирона поведе в 23-ата минута от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Мартин мантовани в наказателното поле. Опитният Стуани стреля точно до гредата и за стража Иван Куеяр нямаше шанс, въпреки че усети посоката на удара. В 36-ата минута домакините организираха отлична контраатака, Порту напредна и с шут под гредата покачи на 2:0.

Всичко приключи в 85-ата минута, когато точен беше Хуанпе. Бранителят беше точен след асистенция на Алекс Гранел.