Ейбар влезе в зона "Европа"

Отборът на Ейбар надделя с 1:0 като гост на Леганес в мач от 23-ия кръг на испанското първенство. Иван Рамис донесе успех за “синьо-червените” в 94-ата минута. С победата баските задминаха Севиля и се изкачиха на шесто място.

Първото полувреме беше лишено от голови положения. Гостите от “Ипуруа” владееха по-често топката, но не завършваха атаките си. В 50-ата минута Шарлиз стреля с глава, а Кике не успя да засече топката на втора греда. Минута по-късно Шарлиз овладя на гърди в наказателното поле и шутира - Иван Куеяр спаси. След тези две положения темпото отново спадна и мачът доскуча. В 84-ата Димитриос Сиовас получи втори жълт картон за нарушение срещу Шарлиз. В 94-ата гостите стигнаха до гол. Централният защитник Рамис се разписа с глава след центриране от корнер.