Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Севиля измъкна победа срещу корави новаци (видео)

Отборът на Севиля надделя с 1:0 над гостуващия Жирона в среща от 23-ия кръг на Ла Лига. Пабло Сарабия беше точен в 46-ата минута. Новаците играха силно през първото полувреме, като изпуснаха и дузпа. С успеха момчетата на Винченцо Монтела отново се върнаха в първата шестица.

През първото полувреме гостите от “Монтиливи” играха със самочувствие и изпуснаха да вземат голова преднина. Вратарят на андалуския тим Серхио Рико направи няколко добри спасявания, като отрази и дузпа. В 14-ата минута стражът спаси след далечен шут на Пере Понс. В 38-ата Рико изби в корнер след удар с глава на Адай Бенитес. В 40-ата съдията назначи дузпа за каталунците след игра с ръка на Луис Муриел. Вратарят на севилци отгатна посоката на удара на Адай и запази нулите. Преди почивката най-добрата възможност за домакините дойде в 23-ата минута, пропусната от Пабло Сарабия.

Още в първата минута на втората част момчетата на Винченцо Монтела откриха резултата. Хоакин Корея овладя страхотен извеждащ пас, насочи покрай вратаря Ясин Боно. Защитник на гостите изчисти пред голлинията, но Сарабия чукна в мрежата - 1:0. В 69-ата вратарят на жиронци спаси сам срещу Сарабия. В края момчетата на Пабло Мачин потърсиха изравнителен гол, но Рико действаше без колебание.