Шалке 04 е последният полуфиналист за Купата на Германия (видео)

Отборът на Шалке 04 стана последният полуфиналист в турнира за Купата на Германия. Тази вечер кралскосините надиграха с минималното 1:0 Волфсбург в срещата от 1/4-финала на турнира на "Фелтинс Арена". Гуидо Бургщалер се оказа героят за домакините, вкарвайки единствения гол в мача още в 10-ата минута.

Тимът от Гелзенкирхен взе ранна преднина в срещата. В 10-ата минута домакините организираха контраатака, Бургщалер бе изведен на скорост, на два пъти финтира прекия си пазач, след което стреля през краката му и отбеляза за 1:0.

До края на полувремето Волфсбург се окопити и също създаде няколко добри възможности, но те бяха пропуснати.

В 52-ата минута гостите претендираха за дузпа за игра с ръка на Матия Настасич в наказателното поле. Такава всъщност имаше, но съдията прецени, че това е станало неволно, тъй като ударът бе отблизо и сърбинът бе с гръб.

"Вълците" търсеха с всички сили изравняването и в 85-ата минута бяха доста близо до това. Тогава се стигна до страхотно разбъркване в наказателното поле на Шалке и защитник на домакините се наложи да чисти топката от голлинията след изстрел с глава на Даниел Дидави отблизо.

Все пак Шалке удържа крехката си преднина и се присъедини към отборите на Байерн (Мюнхен), Байер (Леверкузен) и Айнтрахт (Франкфурт) на 1/2-финала.