Айнтрахт отчая Кьолн за 8 минути

Футболистите на Айнтрахт (Франкфурт) зарадваха феновете си с най-резултатния си мач за сезона и съответно победа над последния в класирането на Бундеслигата - Кьолн. “Орлите” на треньора Нико Ковач спечелиха с 4:2, осигурявайки си десета победа в първенството, а днешните три точки ги изкачиха до четвъртото място във временното класиране.

Хърватският наставник на домакините заложи на сериозна ротация в състава си, което не е изненада, предвид това, че през седмицата Франкфурт игра мач за Купата и стигна до полуфинал след успех над Майнц 05.

Днес Ковач заложи на балканско нападение и сърбо-хърватски тандем в лицето на Лука Йович и Анте Ребич. Този ход даде резултат още в 15-ата минута, когато Ребич откри резултата с петия си гол за сезона. Бързоногият хърватин засече пас по земя на сръбския си колега и вкара един от най-лесните голове в кариерата си за 1:0. Това бе и най-интересната случка от първото полувреме, което премина изцяло под контрола на Айнтрахт. Домакините контролираха темпото и владееха топката доста повече от Кьолн, но до почивката нямаше още попадения.

Малко след подновяването на играта се появи и искрица надежда за гостуващия тим. “Козлите” възстановиха равенството след гол на Зимон Тероде, който реализира дузпа в 57-ата минута за 1:1.

Точно тогава дойде и осемминутната вихрушка, която окончателно отчая играчите на треньора Щефан Рутенбек. Любимецът на феновете Марко Рус вкара втория гол за Айнтрахт в 59-ата минута, засичайки с глава центриране на Мариус Волф за 2:1. В 66-ата минута дойде и гол №3, който бе дело на Симон Фалет и пак падна след статично положение, при което французинът отбеляза от непосредствена близост след поредица от рикошети - 3:1. Волф бе автор на четвъртия гол, който падна в 67-ата минута. Тогава Дани да Коща даде прекрасен прехвърлящ пас към съотборника си, който отбеляза в далечния ъгъл на Тимо Хорн за 4:1. Тероде записа още един гол на сметката си в 74-ата минута и така фиксира финалното 4:2. Нападателят е изключително ефективен след идването си от Щутгарт и вече има 5 гола в 5 двубоя.

С този успех Айнтрахт отми болката от звучното 0:3 срещу Аугсбург преди седмица и окупира четвъртото място в таблицата с 36 точки. Кьолн остава на последното място с 13 точки.

Франкфурт бележи четири гола в мач от първенството за първи път под ръководството на настоящия си треньор. Ковач е начело на отбора от 8 март 2016 година.