Марио Гомес вкарва, но Волфсбург не печели

Головете на Марио Гомес на “Фолксваген Арена” са нещо съвсем нормално, но днешното попадение на СуперМарио не бе прието никак радушно от феновете на Волфсбург. Това е съвсем нормално, защото доскорошният им герой ги лиши от победата срещу Щутгарт в дербито от втората половина на Бундеслигата, завършило при равен резултат - 1:1.

Нападателят се завърна в редиците на Щутгарт през зимния трансферен прозорец и днес отново показа, че знае как да вкарва на този стадион. Дивок Ориги бе извел “вълците” напред с петия си гол за сезона, който падна в 24-ата минута. Преотстъпеният от Ливърпул играч изведе Волфсбург напред малко след средата на първото полувреме, когато се възползва от груба грешка в защитата на гостите. Топката бе отнета от Юнус Мали в средата на терена, а той подаде към Ориги, който отбеляза с перфектен шут извън наказателното поле - 1:0.

Като цяло първото полувреме премина под контрола на футболистите на Мартин Шмит, но със засилването на снеговалежа и подновяването на играта след почивката, гостите от Щутгарт се разиграха и това даде резултат. Натискът през първия четвърт час на второто полувреме доведе до поредица от корнери за играчите в червени екипи, които така или иначе разчитаха предимно на центрирания. Именно след ъглов удар падна и попадението на Гомес. Топката бе центрирана към далечната част на наказателното поле, последва удар по земя на Денис Аого, а в множеството играчи пред вратата именно доскорошният таран на Волфсбург бе най-бърз и я прати в мрежата - 1:1 след точно час игра.

В оставащите 30 минути и двата тима не успяха да стигнат до още голове и напълно заслужено си поделиха по точка. Така Щутгарт записа равенство в дебюта на новия си треньор Тайфун Коркут, който бе назначен по-рано през седмицата.

Дистанцията между днешните съперници в класирането остана непроменена - Волфсбург е на тринадесето място с 24 точки, а Щутгарт е на четиринадесето с 21.

След днешното реми гостите от града на Мерцедес Бенц продължават лошата традиция да не могат да печелят визитите си на “колегите” от Фолксваген. Последният успех на бившия тим на Красимир Балъков като гост на този стадион бе на 10 декември 2005 година, когато за единственото попадение, донесло трите точки на Щутгарт асистира… Марио Гомес, който по това време отново бе част от този тим.