Атлетико би лесно и запази сили за мадридското дерби (видео)

Атлетико Мадрид не срещна проблеми с гостуващия Уеска и го победи с 3:0. Антоан Гризман, Томас и Коке вкараха головете за отбора на Диего Симеоне. "Рохибланкос" вече са на 3-о място в класирането и се доближиха на 2 точки от Барселона и Реал Мадрид, които още не са изиграли мачовете си от междинния 6-и кръг в Ла Лига.

Атлетико вкара и трите си попадения до почивката, след което Диего Симеоне си позволи да смени Гризман и Диего Коща, за да запази силите им за предстоящото в събота дерби срещу Реал на "Сантиаго Бернабеу". Единствената лоша новина за аржентинския наставник е контузията на Хосе Хименес, който беше заменен малко преди края на полувремето от Люка Ернандес.След победите над Монако и Хетафе "дюшекчиите" бяха амбицирани да продължат успешната си серия и да се доближат до водачите в класирането. Уеска пък се надяваше да сложи край на поредицата от три загуби и да се измъкне от зоната на изпадащите.

Изненадата в състава на Симеоне беше включването сред титулярите на младока Карлос Муньос, който действаше на десния фланг на отбраната. Почивка получиха Люка Ернандес, Саул Нигес и Родри. Гризман и Диего Коща започнаха в предни позиции, подпомагани от Анхел Корея и Тома Льомар по крилата. Томас и Коке оформиха двойката вътрешни полузащитници.Наставникът на гостите Лео Франко, който между 2004 и 2009 година беше вратар на Атлетико, избра системата 4-4-2, с Кучо Ернандес и Самуеле Лонго в атака.

За разлика от предишните си домакинства, този път Атлетико тръгна напред от самото начало и бързо успя да убие интригата. Диего Коща беше много активен и често се изнасяше на фланга, а това отваряше повече пространства за Гризман и Корея. Хубава комбинация на скорост между тримата в 16-ата минута доведе до първия гол. Корея подаде на Коща, а той върна топката към свободния Гризман, който нямаше как да сбърка на празна врата.В 29-ата Томас изненада с далечен изстрел вратаря на гостите Аксел Вернер, който преди началото на сезона напусна "Wanda Metropolitano", за да подсили новака в Примера. След още 4 минути Атлетико вкара и трети гол. Той бе записан на името на Коке, след като първоначално останаха съмнения, че Анхел Корея е бил в засада и е докоснал топката. След намесата на системата ВАР реферът Пабло Гонсалес зачете попадението.

Очаквано, домакините намалиха оборотите през второто полувреме, което бе доста скучно. Симеоне извади рано Гризман и Диего Коща, а на техните места се появиха Никола Калинич и Желсон Мартинш. Португалският национал хвърли доста усилия, за да докаже, че заслужава да играе по-редовно, докато Калинич бе по-статичен.

Футболистите на Уеска пропуснаха и малкото си възможностите да стигнат до гол. Най-додбрата от тях се откри пред резервата Хуан Агилера Нунес, но той не успя да преодолее Ян Облак. На другата врата Филипе Луис можеше да вкара зрелищен гол, но топката попадна от външната страна на мрежата.

Дербито между Реал и Атлетико е от 21:45 часа в събота, а на следващия ден Уеска приема Жирона в преследване на втора победа за сезона.