Реал Сосиедад удържа победата над Уеска с девет души (видео)

Реал Сосиедад победи Уеска с 1:0 акто гост в първия мач от 5-ия кръг на Примера дивисион в петък вечер. Баските стигнаха до успеха, въпреки че завършиха мача с 9 души на терена.

Гостите поведоха в 64-ата минута, когато Тео Ернандес напредна отляво и върна за Микел Мерино на границата на пеналта, като той със силен удар прати топката във вратата за 0:1.

В 71-ата минута обаче Реал Остана с човек по-малко на терена, след като Хуанми получи първо жълт, а след това и червен картон за оспорване на съдийското решение.

В 82-ата минута и Тео Ернандес бе пратен под душовете с дериктин червен картон за удар в лицето на съперников играч.

Уеска обаче не успя да се възползва от сериозното си числено предимство в оставащите минути и гостите си тръгнаха доволни с трите точки.

След този успех Реал излезе на 6-ото място със 7 точки. Уеска пък се намира на 16-ата позиция с 4 спечелени точки.