Новото "червено-бяло" оръжие върна усмивките на Атлетико (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид отново пое победния път в Примера след 2:0 като гост на Хетафе в столичен дуел от петия кръг. С основна роля и за двете попадения беше новото многомилионно попълнение на “лос колчонерос” Тома Льомар. В 14-ата минута след негов удар се стигна до автогол, а в 60-ата самият Льомар се разписа и донесе точките в актива на Атлети. Това е едва втора победа за “рохибланкос” в шампионата.
Антоан Гризман и Диего Коща поведоха атаката на “дюшекчиите”, подкрепяни от многомилионния Тома Льомар. “Сините” заложиха на 4-4-2 с Хорхе Молина и Анхел Родригес в предни позиции.
“Червено-белите” упражниха надмощие в първите минути и успяха да стигнат до попадение, макар и доста случайно. В 14-ата минута Льомар шутира силно от 23 метра, топката намери напречната греда, върна се в полето, където се удари в ръката на вратаря Давид Сория и влезе в мрежата - 0:1.
В 28-ата феновете на “Колисеум Алфонсо Перес” поискаха дузпа за игра с ръка на Хосе Хименес. Съдията прецени, че няма нарушение на правилата. В 30-ата минута реферът спря мача за кратка почивка и хидратиране на футболистите. В 32-ата мъничко не достигна на Анхел да засече топката след подаване на Молина. В 42-ата Виторино Антунеш стреля - Ян Облак улови безпроблемно.
В 55-ата Хорхе Молина насочи триково, но Люка Ернандес успя да се намеси. В 60-ата гостите от “Wanda Metropolitano” стигнаха до второ попадение. Момчетата на Диего Симеоне организираха страхотна многоходова акция. В нейния край Гризман подаде към Льомар в наказателното поле, Леандро Кабрера чукна топката и на практика финтира собствения си вратар и подари гол на Льомар - 0:2.
Две минути по-късно Облак направи страхотно спасяване след удар на Анхел Родригес. В 67-ата Иван Алехо беше изгонен едва четири минути след влизането си в игра. Халфът настъпи Саул и си заслужи директния червен картон. В 76-ата Люка Ернандес намери Диего Коща, испанският национал излезе очи в очи с вратаря, но стражът спечели спора. В крайна сметка Атлетико записа резонна победа с 2:0 и вече мисли за междинния кръг от Ла Лига.