ПСВ разнищи Аякс за четвърт час (видео)

Лидерът в Холандия ПСВ Айндховен продължава да мачка съперниците си е Ередивизие. Днес отборът на Марк ван Бомел разгроми Аякс с 3:0 и се откъсна с 5 точки пред гранда от Амстердам на върха в класирането. "Филипсите" имат само победи след 6-ия кръг и впечатляващата голва разлика 24:3.

Интригата в двубоя изчезна още до почивката. Домакините вкараха трите си гола в рамките на 14 минути и отговориха подобаващо на критиките след тежката загуба от Барселона в Шампионската лига. За Аякс загубата е първа през сезона и тимът дели втората позиция с Хераклес и Фейенорд, които също имат по 13 точки.

Началото на головата фиеста постави Гастон Перейро в 21-ата минута. Той финтира съперник на граниата на наказатлното поле и с левия крак опъна мрежата зад Андре Онана. Само три минути по-късно стражът на Аякс изрита топката напред, тя бе посрещната с глава от футболист на домакините и стигна до Люк де Йонг, който без проблеми покачи на 2:0.

В 35-ата минута Онана спаси удар на Стивън Бергвайн, но крилото върна топката към точката на дузпата, откъдето Ървинг Лозано вкара за 3:0.

През второто полувреме положения не липсваха и пред двете врати, но в няколко ситуации домакините подходиха несериозно и не успяха да направят победата си още по-изразителна.

В следващия кръг на ПСВ предстои сравнително лесно гостуване на НАК Бреда, а Аякс ще играе срещу новака Фортуна (Ситард).