Барса разкъса ПСВ на старта на ШЛ, Меси изригна с хеттрик (видео + галерия)

Лидерът в Испания Барселона и разгроми с 4:0 на своя стадион "Камп Ноу" водача в холандското първенство ПСВ Айндховен на старта на новия сезон в Шампионската лига. Аржентинската суперзвезда Лионел Меси се отчете с хеттрик (32, 77, 87), а едно попадение реализира Усман Дембеле (74). В 79-ата минута червен картон получи Самюел Юмтити от Барса. ПСВ Айндховен спечели със 7:0 последното си гостуване в Холандия, но тази вечер не успя да се противопостави на каталунския гранд. Срещата бе от Група "В".

Лионел Меси, Луис Суарес и Усман Дембеле бяха атакуващото трио на каталунците, а за холандския гранд в нападение излязоха Стивън Бергвайн, Люк де Йонг и Ървинг Лозано.

Феновете на домакините на стадиона бяха обидно малко за такъв мач, а привържениците на Барса освиркаха химна на Шампионската лига заради ранния час на срещата.
В 7-ата минута уругвайският халф на гостите Гастон Перейро с мощен шут застраши вратата на Марк-Андре тер Стеген, но топката профуча малко над целта.

Малко след това Филипе Коутиньо имаше доста добър шанс да изпрати топката във вратата на Жерон Зот с глава, но ударът на бразилеца бе неточен.

В 14-ата минута Стивън Бергвайн стреля от границата на наказателното поле след контраатака на холандците, но шутът му мина на сантиместри встрани от вратата на Тер Стеген. Веднага след това пък Лионел Меси стреля много неточно към вратата на гостите.
В 23-ата минута Сержи Роберто се включи в атаката на Барса и получи хубав пас, но стреля твърде слабо с глава и не затрудни Зот. Няколко минуто по-късно Сержи Роберто отново тества Зот, този път с шут от далечно разстояние, но стражът отново с лекота спаси.
В 32-ата минута Меси даде аванс на “лос кулес” в резултата с фамозен гол. 31-годишният аржентинец демонстрира умението си в изпълнение на преки свободни удари, след като Усман Дембеле бе спрян непозволено до дъгата на наказателното поле. Без да влага много сила, но с перфектно насочване на топката, Меси опъна мрежата зад безпомощния Зот.

В следващите минути имаше още интересни моменти пред вратата на ПСВ, а в самия край на първата част Люк де Йонг стреля опасно, но неточно и на Тер Стеген не му се наложи да се намесва.
Коутиньо имаше шанс за 2:0 в началото на второто полувреме, но стреля много лошо от доста добра позиция. Малко след това отново Коутиньо застраши вратата на Зут, но стражът на гостите реагира отлично. Минутки по-късно пък Тер Стеген направи рутинно спасяване след далечен изстрел на играч на ПСВ.

В 68-ата минута Луис Суарес бе много близо до гол във вратата на ПСВ. Уругвайската “деветка” на Барса опита да прехвърли Зот и почти успя, но топката “кацна” върху напречната греда и не пожела да се озове във вратата.
В 74-ата минута Усман Дембеле направи великолепен индивидуален пробив и с прекрасен фалцов шут извън наказателното поле изпрати топката в долния ляв ъгъл на Зут - 2:0.

Само три минути по-късно Меси направи резултата 3:0 с второто си попадение в срещата. Аржентинецът получи фин пас от Иван Ракитич и с прецизен удар от близко разстояние преодоля Зут.
В 79-ата минута френският защитник на Барса Самюел Юмтити по глупав начин си изкара втори жълт, съответно червен картон и домакините доиграха срещата с 10 души.

Няколко минути преди края Ървинг Лозано изпрати топката в мрежата зад Тер Стеген, но голът бе отменен поради засада.
Макар и останали с човек по-малко, каталунците реализираха още един гол, а негов автор стана Меси. Аржентинецът получи чудесен пас от Луис Суарес и оформи своя хеттрик в 87-ата минута, а с това и крайния резултат в срещата.

БАРСЕЛОНА - ПСВ 4:0