Селекционерът на Белгия: Кошмарът се превърна в сън

Селекционерът на Белгия Роберто Мартинес преживя цялата палитра от футболни емоции по време на инфарктния мач с Япония от 1/8-финалите.
“Червените дяволи” отстъпваха с 0:2, но стигнаха до знаменит обрат с 3:2 в последните двадесет минути на двубоя и в четвъртфиналите ще се изправи срещу Бразилия. Така за първи път отбор, който отстъпва с два гола, успява да спечели мач от елиминациите на световно първенство след 1970 година, когато Германия побеждава Англия с 3:2.
“Това може да се случи  само на световно първенство. Кошмарът се превърна в сън. Доволен от характера на момчетата, които се бориха до края. Тази победа е за цяла Белгия. Резервите се включиха отлично. Япония също игра страхотно, бяха много опасни на контраатаки, а на моменти действаха хирургично”, коментира още 44-годишният испански селекционер.