Виляреал сложи край на пропадането (видео)

Късната неделна вечер донесе едва третата победа на Виляреал от началото на сезона в Ла Лига. "Жълтата подводница" се наложи с 2:1 над амбициозния Бетис и сложи край на серията от 6 мача без пълен успех.

Домакините решиха нещата в своя полза в първите минути след почивката, когато вкараха два бързи гола. Резултата откри Жерард Морено, а малко по-късно Самюел Чуквуезе нокаутира севилци. Младият нигериец се разписа във втори пореден двубой, след като вкара и на Райо Валекано в миналия кръг.Бетис пристигна на "Ел Мадригал" със самочувствието от победата над Барселона, но не можа да повтори представянето си от "Камп Ноу". Отборът на Кике Сетиен имаше териториално надмощие, но не създаде почти никакви голови ситуации, а в същото време не намери отговор за светкавичните контри на Виляреал.

Морено даде аванс на "жълтата подводница" с глава в 52-ата минута, засичайки центриране от корнер. В 54-ата отбраната на Бетис остави прекалено много пространство на Чуквуезе, който с фалцов изстрел с левия крак прониза Пау Лопес. Гостите върнаха един гол в последната минута благодарение на Джовани Ло Селсо.

Победата изкачи домакините на 16-о място с актив от 14 точки, а Бетис е 14-и с 16 точки.

В следващия кръг Виляреал гостува на Барселона, а Бетис ще е домакин на Реал Сосиедад.