Дежавю за Райо Валекано от мача срещу Барса (видео)

За втора поредна седмица при второто си последователно домакинство Райо Валекано се пропука в края и пропусна да спечели в Ла Лига. Преди седмица тимът от мадридското предградие водеше с 2:1 на Барселона до 87-ата минута, но допусна пълен обрат до 2:3. Тази вечер пък отборът имаше същия аванс срещу Виляреал, но в 80-вата минута инкасира попадение за крайното 2:2. По този начин “пчеличките” продължават да са предпоследни след 12 кръга. “Жълтата подводница” също е много лоша серия и е само на точка от изпадащите.

Във втория си двубой в първенството изобщо 19-годишният Самуел Чукуезе изведе Виляреал напред в 33-ата минута. В последните секунди на полувремето обаче Раул Де Томас изравни.

Райо поведе в 66-ата минута, когато стражът на гостите Серхио Асенхо спаси силен удар, но нямаше какво да стори при добавката на Алваро Гарсия Ривера. Все пак футболистите в жълто успяха да отговорят, като Никола Сансоне не даде шанс на Столе Димитриевски в 80-ата минута.

В края домакините бяха по-активни и търсеха успеха, а за няколко минути в добавеното време бяха и с човек повече заради изгонването на Алваро Гонсалес за втори жълт картон.