Сериите на Арсенал и Ливърпул продължиха след страхотно дерби на "Емиратс" и спорно решение (видео)

Арсенал няма загуба вече в 14 поредни срещи във всички турнири, докато Ливърпул остава непобеден в Премиър лийг, след като двата отбора завършиха при резултат 1:1 на "Емиратс" в дербито от 11-ия кръг на Премиър лийг. Мърсисайдци поведоха с гол на Джеймс Милнър (61'), а Александре Лаказет изравни (82'). Гостите обаче могат се чувстват ощетени заради погрешно отменен гол на Садио Мане през първата част. Въпреки че не успя да победи, Ливърпул излезе на първо място с една точка пред Манчестър Сити, който утре приема Саутхамптън.

Унай Емери бе направил две промени в своя състав. Сеад Коласинак и Хенрих Мхитарян бяха титуляри за сметка на Гендузи и Иуоби.

Юрген Клоп пък бе предприел три корекции. Андрю Робъртсън, Джо Гомес и Джеймс Милнър стартираха. Морено и Лалана останаха на пейката, а Деян Ловрен дори не бе в групата за днес. Наби Кейта и Джордан Хендерсън все още са контузени и не бяха на разположение.

Двубоят започна на много високо темпо, като всеки един от двата тима взимаше инициативата за няколко минути, след което я предоставяше на съперника. В 14-ата минута Обамеянг получи много добро подаване от Джака, след което стреля, получи се рикошет в крака на Гомес и топката излезе в корнер. След неговото изпълнение Джака стреля по земя от 15-ина метра, но право в ръцете на Алисон. В 18-ата Арсенал беше близо до това да вземе аванс. Обамеянг центрира от дълбочина, Алисон излезе, но Мхитарян спечели битката за високата топка, която обаче премина встрани.

Минута след това Ливърпул организира най-добрата си атака до момента. Милнър изведе Фирмино, който прехвърли Лено, но топката срещна напречната греда, след което Мане вкара отблизо. Попадението обаче бе отменено заради маркирана засада на сенегалеца. Всъщност той беше в такава при самото подаване на Милнър, но тогава нямаше шанс да играе топката. След това Мане бе в чиста позиция при гола, така че попадението трябваше да бъде зачетено.
В 23-тата минута Салах намери с много добро подаване Ван Дайк в наказателното поле. Холандецът овладя по прекрасен начин, след което стреля. Топката мина под Лено, но той след това успя да се намеси. Две минути след това стражът на Арсенал спаси и удар от воле от Робърсън.
Постепенно домакините наложиха натиск. В 39-ата минута Йозил отклони много технично към Лаказет, който стреля по диагонала от малък ъгъл, но топката премина встрани от далечната греда. Минута след това Лаказет прати топката във вратата на Алисон, но и това попадение беше отменено заради засада на Мустафи, който свали с глава след центриране от свободен удар. Тук решението бе правилно.
В 45-ата минута Ван Дайк засече с глава дълбоко центриране от фаул, но топката срещна гредата.
В 61-вата минута Мане проби по левия фланг, след което центрира остро. Лено се намеси неособено добре и прати топката на пътя на Милнър, който стреля силно във вратата - 1:0.
Арсенал имаше възможност да изравни само две минути след това, но Алисон спаси удар на Торейра от 15 метра.
В 69-ата минута минута сантиметри не достигнаха на Мане да засече центриране на Салах отляво. Малко след това Фирмино стреля с глава, но топката премина встрани от вратата на Лено, който не помръдна.
Пет минути след това отбраната на Арсенал изпусна Ван Дайк при един корнер. Холандецът засече с глава, но Лено реагира блестящо и изби над вратата.
В 82-рата минута Лаказет получи много добър извеждащ пас от Иуоби. Алисон излезе да пресрещне нападателя, но не успя да се намеси. След това обаче стражът на Ливърпул не се върна към вратата си, а Лаказет се обърна и стреля много прецизно в далечния ъгъл - 1:1.
В добавеното време Ливърпул имаше една добра възможност, но в решаващия момент Салх не успя да продължи към нахлуващия на скорост Мане и топката срещна краката на Холдинг.
Ливърпул заема първо място във временното класиране с актив от 27 точки. Арсенал има четири по-малко.