Севиля стигна до скромна победа и не изпуска Барса и Реал (видео)

Отборът на Севиля се изпоти за домакинска победа с 1:0 над последния в класирането Леганес и продължава да се бори с Реал Мадрид и Барселона за първото място. Голът беше реализиран от неочакван футболист - Диего Карлош. Централният защитник насочи топката в мрежата след разбъркване в 63-ата минута.

Превъзходството на състава на Юлен Лопетеги беше смазващо, особено през първото полувреме, в което гостите дори нямаха удар към вратата. Попадение на Севиля малко преди почивката не беше зачетено след консултация с ВАР.

Натискът даде така желания от домакините гол в 63-ата минута, след което Леганес се опита да промени нещо. Силите на скромния отбор обаче стигнаха само за няколко разбърквания. В края реферът увеличи с 2 минути даденото вече от него 4-минутно продължение на редовното време, но Леганес пак не успя да изравни.

“Краставичарите”, които преди седмица измъчиха Барселона, са на дъното на 8 точки от спасителното 17-о място. Севиля пък записа седми пореден двубой без загуба и за момента е втори.