Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Севиля ликува в дербито на “Бенито Вийямарин” (видео)

Севиля успя да спечели градското дерби с Бетис от 13-ия кръг на Примера дивисион. Възпитаниците на Юлен Лопетеги се добраха до успех с 2:1 в гостуването си на “Бенито Вийямарин”. Двата тима направиха хубав мач, но гостите по-добре използваха положенията си и с попадения на Лукас Окампос в 13-ата и на Люк де Йонг в 55-ата минута взеха трите точки. За домакините се разписа Лорен Морон в 45-ата минута.

Севиля поведе още с първата си по-добра атака в мача. В 13-ата минута една лошо изчистена топка попадна в Лукас Окампос, който стреля през купа от играчи и успя да порази вратата за 0:1.

Три минути по-късно гостите имаха нова възможност. Евер Банега отправи изстрел, който профуча до гредата.

В 19-ата минута обаче и Бетис стигна до първото си сериозно положение. Топката бе свалена за Набил Фекир в наказателното поле, но отблизо той стреля над вратата.

В самия край на полувремето домакините успяха да изравнят. При едно центриране в пеналта Емерсон Жуниор свали с глава за Лорен Морон, който от воле успя да вкара за 1:1. В добавеното време на първата част Бетис бе близо да направи и пълен обрат, но изстрел с глава на Алекс Морено попадна в ръцете на вратаря.

Севиля обаче отново си върна преднината в 55-ата минута. Евер Банега с прекрасен пас изведе Люк де Йонг на стрелкова позиция и той с мощен шут вкара за 1:2.

Последваха силни минути за “зелно-белите”. В 71-ата минута удар на Хоакин Санчес отблизо се отби от гредата. Минута по-късно домакините имаха претенции за игра с ръка на Франко Васкес, но след намесата на ВАР такава не бе отсъдена.

В 82-ата минута пък и Севиля можеше да реши всичко след мощен шут на Окампос, който обаче бе отразен от вратаря Йоел Роблес.

В края Бетис обсади вратата на противника си, но така и не успя да намери верния път към изравнителното попадение и трябваше да преглътне загубата.

След тази победа Севиля вече има 24 точки и излезе на 4-ото място в класирането, като е само на точка зад лидерите Барселона и Реал Мадрид. Бетис пък продължава да се срива и вече е на 17-ата позиция с 13 точки.