Греди и пропуски спряха Наполи срещу Генк (видео+галерия)

Отборите на Генк и Наполи завършиха при резултат 0:0 на “Луминус Арена” в двубой от втория кръг на Шампионската лига.

Карло Анчелоти беше направил много промени в стартовия състав на гостите след победата с 2:1 над Бреша. Така от първата минута започнаха вратарят Алекс Мерет, защитниците Калиду Кулибали и Марио Руи, халфът Елиф Елмас и нападателите Аркадиуш Милик и Ървинг Лосано.

В 16-ата минута гостите бяха близо до това да открият резултата, но първо страничната греда спря изстрел на Кайехон, а при добавката си Милик прати топката в напречната греда. Полякът отново я нацели в 25-ата минута, този път след удар с глава от няколко метра. В 34-ата Руи беше принудително заменен от Кевин Малкюи. В 36-ата минута Милик направи първото си спасяване в мача след удар с глава на Самата. Малко по-късно при изпълнение на корнер халфът на домакините Патрик Хрошовски изби от голлинията шут от воле на Кулибали, а секунди по-късно Милик направи поредния си пропуск, след като ударът му с глава прелетя ниско над вратата. Последваха силни минути за Генк до края на първото полувреме, като първо Тео Бонгонда се отчете с пропуск отдалече, а малко след това рикоширал в Кулибали изстрел на Сандер Берг беше избит от Мерет.
Втората част не беше толкова вълнуваща като първата, но отново неаполитанците бяха тези, които имаха повече положения за гол. Като най-голям пропуск може да се определи изстрелът в аут на Кайехон в 58-ата минута от добра позиция. Най-добрият шанс за белгийския тим пък се откри пред Янис Хаджи в 84-ата минута след подхлъзване на Алан, но фалцовият удар на младия румънец мина покрай вратата. Така мачът приключи без голове.
ГЕНК - НАПОЛИ 0:0