"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Стандард спря победната серия на Брюж (видео)

В дербито между първия и втория в белгийското първенство Брюж не успя да победи гостуващия Стандард (Лиеж) и мачът завърши 1:1. Отборът на Филип Клеман обаче запази лидерската си позиция с актив от 27 точки - с три повече от Стандард.

Преди този двубой Брюж имаше пет поредни победи на домашната сццена, но преди няколко дни понесе тежка загуба от Пари Сен Жермен в Шампионската лига. Началото беше лошо за "синьо-черните" и те получиха гол още в 5-ата минута, дело на Самуел Бастиен.

Брюж пропусна няколко положения до почивката, но изравни в 47-ата минута. Точен беше Давид Окереке след пас на Рууд Вормер. Именно Вормер имаше най-добрата възможност да донесе победата на домакините в 63-ата минута, но Арно Бодар показа класа и спаси. Стандард също можеше да открадне трите точки. Шанс се откри пред Пол-Жозе М'Поку, който не успя да преодолее Симон Миньоле.

Двайсетина минути преди края гол на Брюж беше отменен заради засада. Домакините останаха единственият тим без загуба в първенството. Стандард също върви добре за разлика от Андерлехт, който е чак на 11-о място вкласирането.