Ривър Плейт се доближи до титлата

Грандът Ривър Плейт направи много важна крачка към титлата в Аржентина. "Милионерите" надвиха с 1:0 Банфийлд в мач от 20-ия кръг на аржентинската Суперлига.

Пред над 60 000 фенове на "Монументал" Матиас Суарес беше точен с глава в 17-ата минута. Нападателят има вече пет гола този сезон, като пропусна да вкара и още едно попадение. Ривър тотално надигра противника, пропилявайки доста положения. Колумбийският нападател Рафаел Боре пък изпусна дузпа в 29-ата минута, нацелвайки горната греда. Още веднъж гредата помогна на гостите, чийто вратар Арболеда след почивката спаси доста положения.

Така играчите на Марсело Гаярдо вече имат 42 точки три кръга преди края на сезона, като запазиха преднината си от три точки пред вечния съперник Бока Хуниорс.