Карлос Тевес остави Бока Хуниорс в борбата за титлата

Капитанът на Бока Хуниорс Карлос Тевес реализира красив гол при успеха с 3:0 над Годой Крус в мач от 21-ия кръг на аржентинската Суперлига. Карлитос, който демонстрира отлична форма след идването на треньора Мигел Русо, отново бе с важна роля за успеха на "генуезците", както и предния кръг, когато реализира два гола при победата с 4:0 над Сентрал Кордоба.

Пред пълните трибуни на "Бомбонера" Тевес пак водеше атака на "синьо-жълтите". 36-годишният нападател матира стража на гостите в 19 минута с бомбен шут от над 20 метра. Попадението е негово седмо за сезона в първенството, което го прави голмайстор на отбора, и четвърто в последните четири срещи.

За много груб фаул в 71-ата минута срещу Тевес, Ерера остави гостите с човек по-малко, след като получи директен червен картон.

Това още повече улесни Бока и грандът постигне победа с 3:0. В последните минути Салвио отбеляза две попадения. Бившият играч на Бенфика и Атлетико (Мадрид) беше точен в 83-ата и 87-ата минути, закръгляйки головата си сметка на пет попадения от 15 мача през тази кампания. Така Бока има вече 42 точки, след като записа четвърти пореден успех, а два кръга преди края на шампионата изостава на три точки от Ривър Плейт.