Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Лудо дерби в Аржентина, играч изяде банан на терена, а после каза тежката си дума (видео)

Най-голямото дерби на Аржентина безспорно е Бока Хуниорс срещу Ривър Плейт, но в местния футбол има и друг горещ сблъсък. Расинг Клуб се изправи срещу Индепендиенте в битката за Авеянеда - пристанищен град, намиращ се в непосредствена близост до Буенос Айрес.

Действащият шампион на Аржентина Расинг Клуб надви врага си с 1:0, а дербито не мина без напрегнати и интересни моменти. Цели 4 червени картона бяха раздадени от рефера в мача - по 2 на всеки от двата тима. Интересното е, че в първата минута на втората част домакините от Расинг Клуб вече бяха с 9 души на терена, а противниците им - все още в пълен състав. Първият червен картон бе показан на Габриел Ариас в 40-ата минута, а в 46-ата изгонен беше и Леонардо Сигали.

Това наклони сериозно везните в полза на Индепендиенте, но в крайна сметка победата бе за Расинг. В 86-ата минута 33-годишният чилийски ветеран Марсело Диас се превърна в герой за Расинг, ставайки автор на единственото попадение в двубоя. Расинг все още беше с двама души по-малко на терена в този момент. В 88-ата минута Сесилио Домингес от Индепедиенте бе отстранен от игра, а в седмата минута на добавеното време червен картон получи и съотборникът му Лукас Ромеро.
Още по-любопитното е, че реализаторът Марсело Диас бе замесен в най-интригуващата сцена в срещата - преди да реши дербито с гола си. Чилиецът грабна хвърлен от трибуните банан, обели го и съвсем спокойно си го изяде. Интересното е, че Диас дояждаше банана, докато тичаше по време на игра. Спортният директор на Расинг Клуб Диего Милито пък беше един от най-щастливите хора на стадиона. Наистина луд мач, след който Расинг Клуб е пети в класирането на Суперлигата, а Индепендиенте заема 14-а позиция (от 24 отбора). Лидер е Ривър Плейт, с 3 точки аванс пред Бока Хуниорс.