Лайпциг ликува, след като Тотнъм не оказа съпротива на реванша (видео)

Отборът на РБ (Лайпциг) продължава към четвъртфиналите в Шампионската лига след втора победа над апатичния Тотнъм - 3:0 на “Ред Бул Арена”. Германският тим беше надвил “шпорите” с 1:0 и в Лондон и заслужено ще участва в жребия на 20 март заедно с другия дебютант във фазата на елиминациите Аталанта. Това класиране е най-големият успех в кратката история на Разенбалшпорт.
Още преди почивката капитанът Марсел Забитцер (10’, 21’) вкара два гола след неубедителни намеси на вратаря Юго Лорис, което реши всичко. В 87-ата заменилият гол Емил Форшберг заби третото попадение с първото си докосване на топката. Мачът се игра пред пълен до краен предел стадион.

Тотнъм игра финал през миналия сезон, но в момента е далеч от най-добрите си дни. За тима на Жозе Моуриньо това е пета загуба в последните шест мача във всички турнири, включително и една след дузпи.

Лайпциг излезе с оптималния си състав от последните седмици, като Тимо Вернер, Патрик Шик и Кристофър Нкунку бяха тримата нападатели. Дайо Упамекано се завърна в центъра на отбраната, след като заради наказание не игра в срещата в Лондон.

Мениджърът на Тотнъм Жозе Моуриньо беше максимално затруднен заради куп контузени футболисти. В предни позиции действаше Деле Али, подпомаган най-вече от Лукас Моура и Ерик Ламела. Ерик Дайър игра като централен защитник. Серж Орие и Джовани Ло Селсо, които също като Моура не бяха сред титулярите в предишния двубой на “шпорите”, също започнаха от първата минута.

Тотнъм влезе по-добре в срещата и през първите минути опита няколко атаки. След петата минута обаче домакините изнесоха играта напред.
В 10-ата Тимо Вернер шутира, кълбото се отби в играч в синьо, след което последва нов изстрел на Забитцер, при който Юго Лорис не се намеси по най-добрия начин и Разенбалшпорт поведе с 1:0.
Играчите на Моуриньо видимо се смутиха в последвалите минути и в 19-ата Вернер заби кълбото в мрежата още веднъж, но се намираше в положение на засада и съответно резултатът си остана 1:0.

В 21-вата обаче Лорис допусна нова грешка и "червените бикове" удвоиха преднината си. Тогава вратарят не реагира добре при удар с глава на Забитцер и кълбото премина голлинията - 2:0.
За ужас на феновете на Тотнъм не последва никакъв достоен отговор от страна на любимците им. Лондончани имаха вид на предали се и за Лайпциг беше лесно да води играта.

Чак в 41-вата минута гостите направиха нещо интересно. Тогава Ло Селсо стреля с левия крак и затрудни Питър Гулачи, който все пак съумя да избие и да запази мрежата си "суха".

Секунди преди почивката Лорис показа рефлекс и спря топката след рикошет в крака на Шик.
За втората част излязоха същи 22 футболисти. Тотнъм пак демонстрира активност, но без да създава опасности.
Стадионът "замръзна" малко след 50-ата минута, когато Норди Мукиеле от състава на РБ получи на пръв вид не толкова опасен удар с топката в лицето, но падна на земята. Наложи се влизането на медицински екип и тъмнокожия халф-бек беше изнесен на носилка и заменен.

Дали заради този инцидент, или заради солидната преднина на Лайпциг, мачът стана все по-скучен. И двата отбора видимо нямаха желание да хвърлят усилия. Чак в 74-ата минута футболистите на Тотнъм стигнаха до изгодна ситуация след пробив на Моура по лявото крило, но ударът на Деле Али попадна право в ръцете на Гулачи.

В 87-ата шведът Форшберг реализира третия гол секунди след появата си в игра на мястото на Забитцер.

Реферът даде 6-минутно продължение, но в него не се случи нищо запомнящо се.