Алавес този път се справи с Лас Палмас

Отборът на Алавес записа успех с 2:0 над гостуващия Лас Палмас в среща от четвъртия кръг на Ла Лига. По този начин баските прекратиха серията си от четири загуби в мачовете с този съперник.

Двубоят започна чудесно за домакините, които поведоха в резултата още в седмата минута. Тогава Карлос Висенте се разписа след центриране на Стоичков. В 38-ата минута съотборникът им Томас Конечни също беше точен, но ВАР отмени попадението му поради засада. Все пак Алавес наистина стигна до втори гол, като това се случи в 78-ата минута, когато Тони Мартинес отправи невероятен изстрел от голяма дистанция. Тимът можеше да запише още по-убедителна победа, тъй като в добавеното време Марвин Парк фаулира Лука Ромеро в наказателно поле. Именно крилото се зае с изпълнението на дузпата, но ударът му се оказа неточен.

С тази победа Алавес събра седем точки и се изстреля на четвъртото място в класирането, където Лас Палмас е на предпоследната 19-а позиция с два пункта.