Реал Мадрид загуби точки във второ поредно гостуване

Реал Мадрид допусна втора грешна стъпка в Ла Лига. След равенството на старта срещу Майорка, кралският клуб стъпи накриво и при визитата си на Лас Палмас - 1:1. Домакините поведоха още в 5-ата минута с попадение на Алберто Молейро, а "белите" изравниха в средата на втората част от дузпа, реализирана от Винисиус Жуниор.

Килиан Мбапе пропусна няколко чисти положения и продължава да чака първия си гол с екипа на Реал в първенството. Тимът на Карло Анчелоти игра слабо до почивката и се активизира след нея, но не успя да осъществи пълен обрат. Шампионите събраха 5 точки, колкото има и градският им съперник Атлетико Мадрид, а лидер в класирането с пълен актив от 9 точки е Барселона.

Треньорът на Лас Палмас Луис Мигел Карион заложи на трима нападатели в лицето на Сандро Рамирес, Оливър Макбърни и Алберто Молейро. Кириан Родригес, Хавиер Муньос и Хосе Кампания трябваше да спират халфовете на Реал, а като централна двойка защитници действаха Алехандро Рамирес и Скот Маккена.

Наставникът на Реал Карло Анчелоти направ 4 промени в сравнение с мача срещу Валядолид. Вместо Даниел Карвахал и Фран Гарсия, като крайни бранители започнаха Лукас Васкес и Ферлан Менди. В халфовата линия се появи Лука Модрич, а Браим Диас беше предпочетен пред Родриго като част от офанзивното трио. Другите две позиции в атака бяха запазени за Килиан Мбапе и Винисиус Жуниор. Арда Гюлер седна на пейката, а до него беше и друга млада звезда - Ендрик.

Началото със сигурност не беше това, което гостите са си представяли. Лас Палмас подходи смело и използва още първата си възможност, за да излезе напред. Алберто Молейро се промъкна необезпокояван покрай Чукамени и Милитао, след което с много прецизен удар по диагонала опъна мрежата. Домакините в още една ситуация можеха да накажат грешка на "бялата" защита, но Оливър Макбърни не затрудни Тибо Куртоа.

Килиан Мбапе опита самостоятелен пробив в 10-ата минута, но ударът му беше блокиран. Французинът се стараеше да е много активен, но често прекаляваше с индивидуалните действия. В средата на полувремето Реал Мадрид получи чудесна възможност да изравни резултата. Федерико Валверде шутира ниско по тревата от статично положение, но стражът на Лас Палмас Яспер Силесен демонстрира блестящ рефлекс и спаси.

Играта на Реал Мадрид видимо страдаше от липсата на идеи, а всяка контра на Лас Палмас предизвикваше напрежение пред Куртоа. В 38-ата минута Рюдигер се включи в предни позиции и шутира мощно, но Силесен и този път внимаваше. Германският бранител беше замесен и в друга любопитна ситуация в края на полувремето, когато леко побутна Макбърни в наказателното поле, но реферът Матео Бускетс прецени, че това не е достатъчно, за да отсъди дузпа.

Анчелоти предприе двойна сняма на почивката и в игра се появиха Родриго и Фран Гарсия вместо Браим Диас и Ферлан Менди. В 51-ата минута Винисиус намери пространство отляво в наказателното поле и стреля, но Силесен се намеси. Секунди след това Мбапе удари играч на домакините при борба за топката, но се размина без никаква санкция. В 56-ата минута нападателят за пореден път нанесе удар, който беше отразен от Силесен.

В 60-ата минута Чуамени пропиля голям шанс. Той беше "забравен" на далечната греда от бранителите на Лас Палмас, но ударът му с глава излезе в аут. Не след дълго Анчелоти пусна и Арда Гюлер, който замени Модрич. Именно турският национал имаше основна роля за изравнителното попадение. Негов удар прати топката в ръката на Алехандро Суарес и това означаваше дузпа за Реал Мадрид. Винисиус Жуниор показа хладнокръвие и преодоля Силесен - 1:1.

След гола "лос бланкос" продължиха да притискат съперника. Неточни удари отправиха Вини Жуниор и Мбапе. Домакините пък се опитаха да накъсат играта със смени. В 85-ата минута Анчелоти вкара и Ендрик, който зае мястото на Винисиус. Младокът веднага излезе на голова позиция, но прати топката над вратата.

В 88-ата минута центриране от фал предизвика разбъркване в наказателното поле на Реал и резервата Вити заби топката под гредата, но голът му беше отменен заради засада на Хайме Мата. В добавеното време единствената добра възможност се откри отново пред Ендрик, но след неговият изстрел с глава топката излезе в аут.