Стоичков и Матеус си припомниха годишнината от САЩ ‘94

Легендата на българския футбол - Христо Стоичков, се срещна с Лотар Матеус, в Дортмунд по време на мача между Англия и Нидерландия от Евро 2024.

Англия отново е на финал, Оли Уоткинс разплака "лалетата"

Двамата си припомниха историческата среща между отборите на България и Германия на Мондиал 1994 в САЩ, която се състоя точно преди 30 години на днешния 10-и юли.

30 години от великия обрат на България срещу Германия в САЩ

Тогава българите победиха с 2:1 и се класираха за 1/2-финалите на шампионата на планетата.

Тогава именно Стоичков и Матеус бяха в центъра на събитията. Германецът откри резултата в 48-ата минута от дузпа, а по-късно в 75-ата българският гений наказа от пряк свободен удар действащите световни шампиони по онова време.

След това Йордан Лечков вкара гол с глава в 78-ата минута и останалото стана част от златната история на българския футбол.

Сега двете футболни легенди влязоха в новите си роли на спортни журналисти и демонстрираха приятелски отношения. "30 години по-късно отново заедно! Не като съперници на терена, а като колеги коментатори! Чакаме шоуто Англия - Нидерландия!" - написа Стоичков в профила си в социалните мрежи.