Словакия срази Сан Марино на старта на подготовката преди Евро 2024

Словакия надделя с категоричното 4:0 над Сан Марино в първата си контрола преди предстоящото Евро 2024. Момчетата на Франческо Калцона вкараха три попадения още преди почивката чрез Томас Риго (8’), Томас Суслов (10’), Лукаш Хараслин (36’), а през втората част още едно попадение добави Давид Стрелец (58’).

Словаците започнаха много силно двубоя и само в рамките на две минути успяха да вземат солидна преднина. Първо Риго се възползва от рикошет в стената, а почти веднага след това Суслов се възползва о т хубав пас и реализира второ попадение. Играчите на Словакия продължиха да играят много силно в следващите минути и пропуснаха още една дузина добри ситуации за нов гол. Все пак Лукаш Хараслин бе точен след малко повече от половин час игра. Стрелец покачи на 4:0 през второто полувреме, но темпото на игра поспадна значително. Все пак играчите на Словакия можеха да стигнат и до повече голове, но отново удари покрай вратата спасиха Сан Марино от по-сериозно поражение. Словения е в една група с Дания, Сърбия и Англия на предстоящото Европейско първенство в Германия.