Милица Мирчева и Николай Първанов №1 в България на 3000 м

Милица Мирчева (СК Атлет-Мездра) и Николай Първанов (СКЛА Хермес 2022) станаха национални шампиони на България на 3000 метра в зала. В столичната зала “Асикс Арена” националната рекордьорка в маратона Мирчева заслужи златния медал с 9:31.38 минути. Това беше втора поредна и общо четвърта национална титла за талантливата атлетка от Добрич в бягането на 3000 метра в зала при жените.

Вчера Мирчева извоюва бронзов медал на 1500 м. Втората на 1500 м Девора Аврамова (Берое-Ст.Загора) грабна втория си сребърен медал, след като финишира за 9:36.92 минути на 3000 м. Бронзовото отличие отиде в ръцете на Маринела Нинева (Локомотив-Дряново) с 10:03.50 минути.

Интересна беше борбата за първото място на 3000 метра и при мъжете. Шампионът на 1500 м от вчера Стоян Владков (Локомотив-Дряново) дълго време водеше колоната, но Николай Първанов демонстрира повече свежест в последните обиколки и увеличаваше аванса си, за да грабне златото с личен рекорд от 8:29.30 минути. Владков взе сребърния медал с 8:34.21 мин, а шампионът на България в маратона за 2021 г. Мирослав Спасов (СК Атлет-Мездра) финишира трети с 8:39.52 мин.