6.69 сек за Слави Мутафов за титлата на България на 60 м, Никол Андонова отново №1 при жените

Слави Мутафов (Атлетик-София) и Никол Андонова (СК Костенец) защитиха титлите си на България на 60 метра в зала от 2022 г. Мутафов се наложи на националния шампионат по лека атлетика в зала в столичната “Асикс Арена” с личен рекорд от 6.69 секунди, като за първи път в своята кариера той слезе под 6.70 секунди в дисциплината. Така възпитаникът на Валя Демирева остана само на 6 стотни от норматива за Европейското първенство в зала в Истанбул в началото на март месец. В сериите Мутафов постигна 6.76 секунди.

Второто място в спринта на 60 метра зае Георги Христов (Славия-София) с 6.83 секунди, а трети се нареди Венелин Камбуров (Локомотив-Пловдив) с 6.91 секунди.

Резултатът на Мутафов е най-силният на българин на 60 метра от 2016 г., когато Денис Димитров спечели националната титла в Добрич с 6.68 секунди.

При жените финалът на 60 метра беше изключително оспорван, като за втора поредна година беше спечелен от Никол Андонова, която днес грабна златото със 7.51 секунди. Галина Николова (АК Павел Павлов-Враца) се пребори за среброто със 7.54 секунди, след като в полуфиналите бяга 7.53 секунди. Там Николова първо беше отстранена заради фалстарт, но бяга под протест и след това беше допусната до финала. Виктория Георгиева (Локомотив-Русе) грабва бронза със 7.55 секунди.

Една от фаворитките за отличията и бронзова медалистка от миналата година Кристен Радуканова (Атлетик-София) спечели своя полуфинал със 7.68 секунди, но получи контузия и не стартира във финала.

Снимки: Борислав Цветанов