Световен шампион от Борусия (Мьонхенгладбах) със сътресение

Полузащитникът на Борусия (Мьонхенгладбах) Кристоф Крамер e получил сътресение на мозъка в двубоя срещу Аугсбург снощи, загубен с 0:1.

Футболистът бе ударен с топката в лицето в края на първото полувреме и остана паднал на терена за няколко минути, а на почивката бе заменен. Крамер е бил в безсъзнание за няколко минути и е имал главоболие, стана ясно от думите на старши треньора Даниел Фарке.

Все още не е ясно дали 31-годишният полузащитник ще бъде на разположение за мача на Борусия (Мьонхенгладбах) срещу Хофенхайм в събота.

Аугсбург се измъкна от опасната зона

Кристоф Крамер не за първи път получава сътресение на мозъка. През 2014 г. по време на финала на Световното първенство между Германия и Аржентина, Крамер трябваше да напусне игра след сблъсък с Езекиел Гарай.

Съдията на мача тогава Никола Рицоли призна, че след като е пострадал, футболистът го попитал дали този мач е финалът. Впоследствие Крамер бе заменен, а в крайна сметка Германия триумфира със световната титла.