Аугсбург се измъкна от опасната зона

Аугсбург напусна зоната на изпадащите в Бундеслигата, след като надви с 1:0 Борусия (Мьонхенгладбах). Баварският тим стигна до ценните три точки с попадение на Мергим Бериша в 82-ата минута. По този начин домакините прекъснаха серията си от 8 мача без победа в първенството и изпревариха в класирането Щутгарт и Бохум.

Борусия притежаваше топката в по-голямата част от игровото време, но не създаде много положения пред вратата на Рафаел Гикиевич. Домакините пък заложиха на директен футбол и това се оказа печеливш ход. Още през първото полувреме Арне Майер и Бериша пропуснаха да открият резултата. В 34-ата минута Дион Дрена Бельо прати топката в мрежата, но голът му беше отменен заради засада.

Гостите разчитаха основно на звездата си Маркюс Тюрам, но Гикиевич спаси опасен негов удар в 40-ата минута. След почивката Бериша още веднъж не успя да даде преднина на Аугсбург, но в 82-ата минута се възползва от добро подаване на резервата Келвин Йебоа и донесе така важната победа на своя тим.

Загубата е втора поредна за Борусия. "Жребчетата" се намират на 9-о място в подреждането с 22 точки, а в следващия кръг им предстои гостуване на Хофенхайм.

Снимки: Gettyimages