Куинси Промес даде тон за третата поредна победа на Спартак (Москва)

Отборът на Спартак (Москва) продължава отличния си старт на сезона, след като записа трета поредна победа в руския елит. Този път грандът спечели визитата си на Урал с 2:0 в мача помежду им от четвъртия кръг на първенството.

Московчани стигнаха до успеха с два гола още преди почивката. В 27-ата минута гостите организираха контраатака, при която Куинси Промес се справи с двама противникови защитници и подаде топката на Куинси Промес, който откри резултата с четвъртия си гол през сезона. В 43-ата минута Спартак стигна до ново попадение след отнета топка, като този път се разписа Михаил Игнатов, но асистентът беше същият - Александър Соболев. През втората част играчите на Гийермо Абаскал можеха да отбележат още голове, но на два пъти гредата спря удари на Промес и резервата Антон Зинковский, а освен това тимът имаше още няколко пропуснати чисти положения.

Спартак е лидер в класирането с 10 спечелени точки, докато Урал е на дъното без актив след четвъртата си поредна загуба.