Аутсайдерът Венецуела отряза пътя на Боливия към Катар

Венецуела нанесе звучен шамар по амбициите на Боливия за участие на Мондиал 2022 в Катар. Аутсайдерът в зона "Южна Америка", който вече загуби шансове за класиране, победи с 4:1 "Ла Верде" и така почти уби надеждите му да намери място в Топ 4, което дава право на директно участие на световните финали.

Героят на вечерта се казваше Саломон Рондон. Нападателят на Евертън се развихри и заби хеттрик във вратата на Боливия, разписвайки се в 25-ата, 35-ата и 67-ата минута. Освен него за домакините точен бе и Дарвин Мачис в 55-ата минута.

Почетното попадение за Боливия пък бе дело на Бруно Миранда, който бе точен в 38-ата минута на срещата.

Гостите завършиха двубоя в намален състав, след като Леонел Хустиниано получи червен картон в 60-ата минута.

След този мач Венецуела остава на дъното в класирането с 10 точки в актива си. Боливия пък остава на 8-ата позиция с 15 точки в актива си.