Перу се върна в играта с победа срещу Боливия

Перу победи с 3:0 Боливия и се изкачи с две позиции в класирането на Световните квалификации в зона КОНМЕБОЛ. "Инките" вече са 7-и, но само на 2 точки зад Чили, Колумбия и Уругвай. Домакините решиха всичко още до почивката, когато паднаха и трите гола.

Резултата откри Джанлука Лападула в 9-ата минута. Нападателят на Беневенто наказа грешка в центъра на защитата на боливийците и прати топката в мрежата. В 31-ата минута Мигел Трауко центрира от левия фланг, а Кристиан Куева засече топката с глава за 2:0.

Гостите често оставяха свободни пространства, които бързите перуанци с лекота използваха. В 39-ата минута Серхио Пеня стреля силно от границата на наказателното поле и вратарят Карлос Лампе се оказа безпомощен.

През второто полувреме Перу намали оборотите и не търсеше на всяка цена още попадения. Следващият мач на "инките" е като гост на Венецуела, а Боливия ще е домакин на Уругвай.