Боливия разби Уругвай, Перу излъга Венецуела

Боливия записа класически успех с 3:0 в домакинството си на Уругвай от 14-ия кръг на световните квалификации в зона Южна Америка. Мачът бе важен и за двата тима, които са преки конкуренти в битката за челните 5 места, които дават право на участие на световните финали или на бараж. Заради това успехът е с огромна стойност за домакините.

Мачът бе изпълнен с вълнения. Хуан Арсе в 30-ата и Марсело Морено в 45-ата минута дадоха преднина от два гола на Боливия през първото полувреме. След това в 61-ата минута Морено пропусна дузпа, а в 75-ата Кармели Алгаранас получи червен картон. Дори и с човек по-малко обаче домакините довършиха съперника с трети гол, дело на Хуан Арсе в 79-ата минута.

В друг мач от кръга Перу изтръгна победа с 2:1 над аутсайдера Венецуела. Джанлука Лападула в 18-ата и Кристиан Куева в 65-ата минута вкараха за гостите, а за домакините се разписа Дарвин Мачис в 52-ата минута. Венецуела пропусна да се добере до точката, след като Мачис пропусна дузпа в 68-ата минута.

След изиграването на тези двубои Перу излезе 4-и със 17 точки, Уругвай е на 7-ото място с 16 точки, Боливия е 8-и с 15 точки, а Венецуела остава на дъното със 7 точки.