Гол в последните секунди спаси Аталанта срещу Лацио

Отборите на Аталанта и Лацио завършиха наравно 2:2 на “Гевис” в първия мач от 11-ия кръг в Серия А.

Римляните откриха резултата в 18-ата минута, когато Чиро Имобиле се възползва от неразбирателство в защитата на домакините. Хуан Мусо спаси удара му, но топката попадна в Педро Родригес, който беше точен със своята добавка. В добавеното време на първата част обаче Дуван Сапата направи впечатляващ дрибъл и изравни с безпощаден удар. “Орлите” отново поведоха в 74-ата минута, когато прекрасна комбинация между Педро, резервата Тома Башич и Имобиле доведе до гол на италианския национал. Така нападателят отбеляза 159-ия си гол за Лацио и се изравни със Силвио Пиола като голмайстор номер 1 в клубната история. В оставащите минути бергамаските се хвърлиха в атака в търсенето на ново изравнително попадение и стигнаха до него дълбоко в добавеното време, когато Мартен де Роон беше точен за крайното 2:2. Преди това удар на Роберто Пиколи нацели страничната греда, а Хосе Рейна се оплака, че е бил уцелен по главата с предмет, хвърлен от трибуните.

Така Аталанта е пети в класирането с актив от 19 точки, а Лацио е с една позиция по-надолу в подреждането и с един пункт по-малко на сметката си.