Наказателният лагер при Лацио даде резултат

Минимална победа с 1:0 над Фиорентина позволи на Лацио да задмине и “виолетовите”, и Ювентус и да влезе в топ 6 на Серия “А”. Успехът за “орлите” дойде на “Олимпико” в двубой от 10-ия кръг. Педро Родригес реализира попадението в 52-ата минута, като се оказа първият случай през шампионата, в който играчите на Маурицио Сари не допускат гол.

В дните преди сблъсъка домакините бяха на лагер като наказание след тежкото поражение с 1:4 от Верона преди дни и това като че ли даде резултат. Лацио започна силно и в 12-ата Чиро Имобиле пропусна в близост до вратата. Последва натиск на Фиорентина, но столичани отговориха с нова опасност на Имобиле и опасен удар на Мануел Ладзари.

Седем минути след паузата Сергей Милинович-Савич подаде към Педро и испанецът изстреля топката в мрежата с красив удар. До края гостите се опитаха да върнат гола, но не създадоха сериозни опасности.

Направи впечатление, че Сари заложи едновременно на Милинкович-Савич и Луис Алберто, след като изрично беше казал, че двамата няма как да играят заедно.

Куриозното при Фиорентина пък е, че тимът все още няма равенство в Калчото - пет победи и пет загуби.