Джовани Симеоне съкруши Лацио с четири гола

Отборът на Верона постигна убедителна победа с 4:1 като домакин на Лацио в двубой от деветия кръг на Серия А. Над всички на терена беше нападателят на “мастифите” Джовани Симеоне, който вкара и четирите попадения за своя тим.

Головото шоу на Симеоне започна в 30-ата минута, когато той се възползва от пас в коридор на Джанлука Капрари, за да открие резултата. Само шест минути по-късно синът на Диего Симеоне удвои преднината на домакините със страхотен шут от голяма дистанция. В 46-ата Чиро Имобиле даде надежди на “орлите” за обрат. Тогава той беше изведен зад защитата, а Лоренцо Монтипо не успя да се справи с изстрела му за 2:1. В 62-ата Капрари отново намери с пас Ел Чолито, който с удар по земя оформи своя хеттрик. В 73-ата Милинкович-Савич можеше да върне интригата в мача, но ударът му с глава се отклони в напречната греда. Вместо това в добавеното време Симеоне отбеляза четвъртия си гол за деня, засичайки с глава центриране на Давиде Фараони.

Така Верона събра 11 точки и се изкачи на 11-ата позиция в класирането, изпреварвайки Торино и Сасуоло само по голова разлика. Лацио пък са седми с 14 спечелени пункта.