Хаджиев на пейката при нов успех на Академия Пушкаш

Трета поредна победа за Академия Пушкаш, Хаджиев не игра (видео)

Академия Пушкаш играе все по-силно през пролетта и вчера записа четвърта поредна победа в унгарското първенство. Отборът на Камен Хаджиев се наложи с 3:2 над гостуващия Пакш, но българският защитник остана на пейката.Домакините поведоха с два бързи гола в средата на първото полувреме, дело на Антонио Манце и Тамаш Киш. Даниел Бьоде намали в 28-ата минута, а в 75-ата Янош Хан изравни от дузпа. Победата на Академия Пушкаш донесе Якуб Плъшек в 81-ата минута. В класирането тимът на Хаджиев вече е втори с 36 точки - три повече от МОЛ Фехервар, който още не е изиграл мача си от 21-ия кръг. Убедителен лидер е Ференцварош с 49 точки.В друга среща вчера Янис Карабельов беше резерва за Кишварда срещу Залаегерсег и не се появи в игра. Неговият отбор победи с 2:1 след гол на Золтан Хорват в четвъртата минута на добавеното време и заема 4-о място в класирането.Унгария, ОТП Банк Лига - 21 кръг:АКАДЕМИЯ ПУШКАШ - ПАКШ 3:21:0 А. Манце (21)2:0 Т. Киш (24)2:1 Д. Бьоде (28)2:2 Я. Хан (75) д.3:2 Я. Плъшек (81)КИШВАРДА - ЗАЛАЕГЕРСЕГ 2:11:0 К. Бумбу (25)1:1 А. Фаворов (51)2:1 З. Хорват (90+4)